  • SNR0050U16 Threading Bar
SNR0050U16 Threading Bar
SNR0050U16 Threading Bar , 50mm diameter x 350mm long. Price includes one FREE carbide insert (16IR AG60). Note: photo represents type only, it may not be actual size
Lathe Toolholders
Lathe Toolholders
  • 8mm & 10mm Boring
  • SNR0050U16 Threading Bar
  • 12mm Left Hand
  • 12mm Lineboring Tools
  • 12mm Right Hand
  • 16mm Left Hand
  • 16mm Boring Bars
  • 14mm Lineboring Tools
  • 12mm Grooving & Threading
  • 32mm Left Hand
  • Parting Blocks & Blades
  • 20mm Left Hand
  • 8mm & 10mm Neutral
  • 10mm Lineboring Tools